Youtube Video Nasıl İndirilir?

Bir dijital video platformu olan Youtube, dünyada neredeyse her iki kişiden biri tarafından kullanılmaktadır. Dünyanın her bölgesinden, herhangi bir kişinin video yüklemesine ve farklı bölgelerden insanların da ona erişebilmesine aracılık eden bu video platformu, aynı zamanda ünlü şarkıcıların yeni kliplerini paylaştıkları ilk adres olarak da öne çıkmaktadır. Youtube ile birlikte kaset ya da DVD kültürü son bulmuştur denilmektedir.

Zira artık sanatçılar kaset çıkarmak ya da DVD satmak yerine, kliplerini bu platforma yükleyerek insanlara ulaştırmaktadır. Hem de bu yol, klasik kaset yönteminden daha fazla kazanç sağlamaktadır. Ayrıca bu durum kullanıcılar açısından da oldukça pozitif bir durumdur, zira sevdikleri sanatçılarının kasetlerini almak için artık para ödemelerine gerek kalmamıştır. Youtube üzerinden bireyler tamamen ücretsiz olarak, istedikleri içerikleri izleyebilmektedir.

Youtube Video İndirme Yolları

Youtube, her ne kadar sunduğu içeriklerin ücretsiz olarak izlenebilmesine olanak sağlasa da, videoların cep telefonlarına ya da bilgisayarlara indirilmesine izin vermemektedir. Ancak bu durumun üstesinden gelebilmek için pek çok yol bulunmaktadır. Bu yollardan bazıları şunlardır:

  • Internet Download Manager

Esasında kapsamlı bir indirme yazılımı olan bu program, Youtube üzerinden video indirmek isteyenler için de ilk başvurulan uygulamalardan biri olmaktadır. Bu programın kullanılabilmesi için bilgisayara indirilmiş olması ve kayıtlı olması gerekmektedir. Ardından Youtube üzerinden bir video açıldığında, videonun sağ üst kısmında uygulamanın sembolü ile birlikte indirme butonu da gelmektedir. Bu buton sayesinde izlenilen video kolaylıkla indirilmektedir.

  • www.youtubevideoindir.org

Youtube’dan video indirmek isteyen kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden birisi de bu internet sitesidir. Youtube’da izlenilmekte olan videonun linki kopyalanır. Ardından bu internet sitesi bir başka sekmede açılır ve orada bulunan link kutucuğuna, kopyalanan link yapıştırılır. Daha sonra indir butonuna basarak video indirilebilir. Ayrıca buradan video dışında, seçilen linki mp3 olarak da indirmek mümkündür.

Youtube Premium

Youtube üzerinden video indirmenin bir diğer yolu ise Youtube Premium abonelik sahibi olmak. Birkaç yıl öncesine kadar tamamen ücretsiz olan Youtube, son yıllarda premium hesap seçeneği de sunmaktadır. Özellikle her videonun başında ve ortasında reklam verilmesinden dolayı yoğun kullanıcı şikâyeti ile karşılaşan Youtube, çareyi avantajlı paketler sunmakta buldu. Premium hesap sahibi olanlar, herhangi bir reklam görmeden istedikleri kadar video izleyebilmektedir. Premium hesabın bir diğer özelliği ise videoların indirilebilmesine olanak sağlamasıdır. Ücretsiz sürümde bu imkân bulunmazken, premium sürümde videoların altına indirme butonu eklenmiştir.

Android İçin MYT Music

Bilgisayarı olmayanlar ya da Youtube videolarını cep telefonları üzerinden kullanan kişiler için de video indirme yöntemleri bulunmaktadır. MYT Music adlı uygulama, mobil cihaz kullanıcılarının Youtube üzerinden video indirmelerini sağlamaktadır. Uygulama yalnızca indirmek için de kullanılmamaktadır. Bunun yanı sıra, videoyu mp3 olarak indirme ve indirmeden dinleme imkânı da sağlamaktadır. Youtube ile tam senkronize olarak çalışan uygulama, Youtube’da var olan bütün videoları içerisinde barındırmaktadır. Ancak bazen uzun süreli videoların indirilmesi esnasında program başarısız olabilmektedir. Uygulama, telif hakları nedeniyle önceleri sık sık isim değiştirmek zorunda kalmış olsa da, yaklaşık 1.5 yıldır aynı isim ile Play Store’da yer almaktadır.

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.