Youtube’da En Çok İzlenen Videoları 

Son zamanlarda en fazla tercih edilen video platformlarından Youtube üst sıralarda yer alıyor. Hemen hemen videoların hepsine, buradan erişebilmek mümkün. Youtube’ta sınırsız sayıda video bulabilme şansımız var. Youtube’ın içeriğinde yer alan videoların milyarlarca kez izlendiğine denk gelebiliyoruz. Kullanıcıların en çok tercih ettiği video içerikli site olarak bilinmekte. Ünlü olmaya çalışan insanların en çok tercih ettiği sitelerden biri olmayı başarıyor. Youtube dünya çapında şuan da 1,9 milyar kullanıcıya sahip olmayı başardı.  İşte Youtube’un en çok izlenen videosu aşağıda yer almakta.

Katy Perry – Roar  

Katy Perry 5 Eylül 2013 yılında çekmiş olduğu Roar klibin, dünya çapında birçok kullanıcıya ulaşmıştır. Defalarca kez izlenen Katy Perry 2,98 milyon kuere görüntülenmişti. Bu video en çok izlenen ve en eski video arasında yer alıyor.

Maroon 5 – Sugar 

Adam Levine, Jesse Carmichael, James Valentine, Mickey Madden, PJ Morton ve Matt Flynn’nın  hepsi bir araya gelip kurmuş oldukları Maroon 5’in görüntülenme sayısının 3,1 milyar almıştı. Sugar adlı parçanın video klibi 14 ocak 2015 tarihinde yayınlanarak, yüksek izlenme sayısına ulaşmıştır.

Justin Bieber – Sorry 

Ünlü şarkıcı Baby parçasıyla birlikte 1 milyardan fazla görüntülenme almıştı. Bu görüntülenmenin ardından Justin Bieber Sorry adlı parçasının video klipinde 3,23 milyardan fazla görüntülenme elde etmişti. Bu videonun içeriğinde şarkı sözlerinin olduğu bir klip oluşturularak yayınlanmıştı.

Psy – Gangnam Style 

Dünya tarihinde unutulmayacak videolardan bir diğer PSY isimli Güney Koreli şarkıcının çıkarmış olduğu şarkı ile gündeme oturmuştu. Gangnam Style adlı parçanın hem klipi hem de şarkı sözleri çok fazla izlenmesini sağlamıştı. 15 Temmuz 2012 tarihinde birçok platformda ve Youtube’un en çok izlenen videosu arasına girerek milyarlarca kez izlenmeyi başarmıştı. 3,49 milyar görüntülenme alarak, bir zamanlar zirvedeki yerini korumuştu.

Mark Ponson – Uptown Funk ft. Bruno Marsa 

19 Kasım 2014 tarihlerinde Mark Ronson’ın  kanalında Uptown Funk parçanın klipi  paylaşılarak 3,75 milyar görüntülenme almıştır. Yayınlanmış olduğu dönemde çok hızlı bir şekilde çok fazla izlenmeyi almayı başarmıştı.

Maşa ve Koca Ayı- Afet İçin Çözüm 

Maşa ve Koca ayı yayınlanan bölümlerinden olan Afet için çözüm adlı bölümünde 4,17 milyar izlenme almıştı. 31 Ocak 2012 tarihinde yayınlanan video zamanında en popüler olan videoların arasına girmeye hak kazanmıştı. Bu klip maşa ve koca ayı kanalında değil, Get Movies adlı bir kanalda yayınlanmıştı.

Pinkfong – Baby Shark Dance 

Müzik klipi listesinin başında bulunan şarkılardan biri Baby Shark Dance klipi olmuştu. Çocuk şarkısı olan bu klip dansıyla birlikte oldukça izlenme almıştı. 17 Haziran 2016 tarihinde yayınlanmaya başlanan bu video, kısa zaman içerisinde çok hızlı bir şekilde yükseliş göstermiştir ve 3,94 milyar izlenerek Youtubeun en çok izlenen videosu arasında yerini almış oldu.

 

CEVAP VER
Lütfen yazınızı giriniz.
Lütfen adınızı buraya giriniz.